EKMEK ZAMMINDA SON DURUM

Tarih: 2019-04-30    Okunma: 846

EKMEK ZAMMINDA SON DURUM NİĞDE -  Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği somun ve pide de ki zamlarla ilgili net açıklama yaptı.. 

Kuırum binasında gazetecilerle bir araya gelen NESOB yöneticileri göreve geldikleri bir yıl ile ilgili olarak bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Kahvaltılı basın toplantısında konuşam NESOB Başkanı Alim Yeşil, görve geldiklerinde aldıkları borç miktarının yarısından fazlasını ödedikleri ve istikrarlı bir yönetim sergileyerek borçsuz bir kurum olma yolunda ilerlediklerini söyledi. 

Son günlerde ekmek zammı ile ilgili olarak bir yanlış anlaşılma ve karışıklığın olduğuna dikkat çeken Başkan Alim Yeşil, 200 gram somun ekmeğin 1 TL olduğunu  200 gram pidenin ise 1,25 Tl olduğunu açıkladı. ekmek üretiminde küncülü somunun da 1,25 TL den satılmaya başlandığını bu konudadaki farklı algılamalarında bir hafta içerisinde çözüleceğine inandığını dile getirdi. 

NESOB olarak hiç bir tarafta olmadıklarının altını çizen Yeşil, "Bizim işimiz esnafımızın daha iyi olması için çalışmak bizim başka konularla uğraşma gibi bir lüksümüz olamaz " dedi. 


 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !