İstihdam hedef 2,5 Milyon Kişi

Tarih: 2019-04-16    Okunma: 394

İstihdam hedef 2,5 Milyon Kişi  
… Niğde İl İstihdam Kurulu toplandı.. 2019 da istihdam 2,5 Milyon kişi olarak hedefleniyor..
 
2019 da 2 BUÇUK MİLYON KİŞİ İŞE YERLEŞECEK
 
Hayrettin YENEL
 
NİĞDE – Niğde İl İstihdam Kurulu toplantısı Vali Yılmaz Şimşek’in başkanlığında gerçekleştirildi.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Teknopark Salonunda yapılan toplantıya Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Rektör Prof. Muhsin Kar, İl Müdürleri katıldılar. Toplantı Vali Yılmaz Şimşek’in açılış konuşması ile başladı. Vali Şimşek yaptığı konuşmasında;
İşsizliğin birçok sorunu birlikte getirdiğini belirterek;
“- İstihdamın önemi ülkemizde ve tüm dünyada çok önemi artarak devam etmektedir. Temel amacımız il olarak istihdamı artırarak insanımızın refahını üst noktalara taşımaktır. Ülkemizde bu konuda teşvik edici çok önemli adımlar atılmaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, Aile Çalışma ve Sosyal hizmetler Bakanlığımı. TOBB işbirliği ile “ Burası Türkiye Burada İş Var “ sloganı ile istihdam seferberliği başlatılmıştır. Temel amacımız ilimizdeki istihdamı artırarak halkımızın mutluluğunu artırmaktır ve hedeflenen yıllık bir milyon rakamının üzerine çıkılmasına katkı sağlamaktır. “ dedi.
İstihdam toplantısına İşkur Genel Müdürlüğünden katılan İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Bekir Aktürk te şunları söyledi.
“- İşsizlik ülkemizin ve tüm dünyanın en büyük sorunlarından bir tanesi. Bu konunun çözümlenmesi için yerel ile merkezin istişare ve ortak akılla hareket edilmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 3 yıldır istihdam seferberliği seferberliği süreçlerini yürütüyoruz.  2017 yılında 1,5 milyon artı istihdam hedefi vardır. Bu yıl ise 2,5 milyon istihdamı ülke olarak hedefliyoruz. İŞKUR, 2002 yılında yaklaşık 25 bin kişiyi işe yerleştirirken, 2018 yılında bunu 50 kat artırarak 1 milyon 247 bin kişiye ulaşmış durumda. Bu yılki hedef özel sektörde 1 milyon 350 bin kişi, toplamda ise 2 buçuk milyon istihdama ulaşmaktır. “ dedi.
Toplantı yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.
 
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !