O Gözleme Pişirdi Kadınlar Şaşkınlıkla İzledi

Tarih: 2019-04-08    Okunma: 332

O Gözleme Pişirdi Kadınlar Şaşkınlıkla İzledi Hayrettin YENEL
 
NİĞDE - Orman İşletmelerinin kuruluşunun 108. Yıl dönümü nedeniyle ormanda yürüyüş düzenlendi.
Niğde Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Orman İşletmelerinin 108. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen doğa yürüyüşüne ilgi yoğundu. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’inde katıldığı doğa yürüyüşü Çiftehan köyü yakınlarında bulunan ormanlık arazide gerçekleştirildi. Doğa yürüyüşüne Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, kurum müdürleri yanında Çiftehan köyünde bulunan okulların öğrencileri öğretmenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Orman İşletme Müdürlüğü tarafından organize edilen doğa yürüyüşü için her şey düşünülmüştü. Bol oksijenli, çam ağaçlarının arasından geçen muhteşem manzaralı orman yolunda gerçekleştirilen doğa yürüyüşü yaklaşık 5 km sürdü. Yürüyüş sırasında Niğde Orman İşletme Müdürü Mehmet Özdemir orman içerisinde orman ve ağaçlarla ilgili bilgilendirme de gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında orman yolu kenarlarına konan bilgilendirme levhaları yürüyüşe katılanlara ormanlarla ilgili özet bilgiler sunarken, yürüyüş yapanlara yorulma noktalarında su, meyve suyu, kek ikram edildi.
VALİ GÖZLEME PİŞİRDİ
Katılımcıların çok büyük sevk aldıkları doğa yürüyüşü sonunda Köylü kadınları tarafından katılımcılar için yaptıkları peynirli ve patatesli gözlemeler ayran eşliğinde ikram edildi. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek köylü kadınların yanına giderek onlara kolay gelsin dileklerinde bulunduktan sonra gözleme pişiren kadından pişirgeci alarak sac üstünde gözleme pişirdi. Son derece maharetli olan Vali yılmaz Şimşek etraftan “ Sayın Valim çok maharetlisiniz “ şeklindeki iltifatlara, “ biz köylü çocuğuyuz, yaparız tabi ki “ dedi.
HEDİYELER DAĞITILDI
Doğa yürüyüşüne katılanlara Orman İşletmesinin gözleme sürprizinin ardından bir de hediye sürprizi vardı. Katılanlara bahçelerine dikmeleri için birer çam fidanı hediye edildi. Katılımcıların çoğunluğunu oluşturan öğrencilere de kalemlik ve içerisinde arkasında tohum olan kalemler, ev hanımlarına da orman kokteyli adı verilen ormanlardan toplanmış doğal bitki karışımlı çay paketleri hediye dildi. Yürüyüş bu etkinlik ile sona erdi.
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !