Nigde - 28 şubat Darbesi Protesto Edildi.

Tarih: 2019-02-28    Okunma: 800

Nigde - 28 şubat Darbesi Protesto Edildi. 28 ŞUBAT POST MODERN DARBESİ PROTESTO EDİLDİ.
 
 
Hayrettin YENEL
 
NİĞDE - 28 Şubat post modern darbesinin 22’nci yılında Ömer  Halisdemir Meydanı’nda basın protesto edildi ve basın açıklaması yapıldı.
 
Ömer Halisdemir Kent Meydanında yapılan açıklamayı Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin yaptı. Peşin yaptığı açıklamasında; 28 Şubat post modern darbesinin meşru bir iktidara karşı tıpkı 12 Eylül de olduğu gibi gayri meşru bir müdahalede olduğunu belirterek;
 
Peşin, Yılar önce bu gün demokrasiyi bir türlü hazmedemeyenler yetkileri dışında devlet gücünü kullanarak milli iradeye müdahale etmeye kalkmışlardır. Birliğimizi ve bütünlüğümüzü gasp etmeye çalışmışlar. Bu pranga 10 yıl sürmeden tarihin derinliklerinde kaybolup gitmiştir. İrtica kılıfı ile vatandaşların düşünce ve inanç özgürlüğünü zapturapt altına almaya çalışan post modern darbe siyasi idari hukuki ekonomik ve toplumsal alanlarda yaşanan dönüşümler onarılması güç değişimlere neden olmuştur. Haksız ve hukuksuz operasyonlar yaparak müdahalelerle sindirme politikası izledir. Siyaseti bir araç olarak kullanarak korku ve dayatmalar üzerine kullandılar.
 
Açıklamanın ardından Post modern darbe konulu resim sergisinin açılışı yapıldı. Basın açıklamasına, Ak Parti Niğde Milletvekilleri Selim Gültekin,  Yavuz Ergün, Blediye Başkanı Rıfat Özkan, Ak Parti İl ve İlçe teşkilatı yöneticileri ve ok sayıda vatandaş katıldı.

 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !