ÖZDEMİR, NİĞDE'Yİ YENİ UFUKLARA TAŞIYACAĞIZ

Tarih: 2018-11-26    Okunma: 1038

ÖZDEMİR, NİĞDE'Yİ YENİ UFUKLARA TAŞIYACAĞIZ

Hayrettin YENEL
NİĞDE – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul da düzenlenen aday tanıtım toplantısında Niğde’nin Ak Parti Belediye Başkan adayı olarak belirlenen Emrah Özdemir için bu gün karşılama programı düzlendi.
Ak Parti Niğde İl Binası önünde düzenlenen programa çok sayıda partili katıldı. Program öncesi Ak Parti İl ve İlçe teşkilatı, Milletvekili Yavuz Ergün, mevcut belediye başkanı Rifat Özkan, İl genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, merkez ilçe başkanı Ömer Kılıç ve vatandaşlar katıldı. Programda İl Başkanı Mahmut Peşin, Milletvekili Yavuz Ergün ve Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir birer konuşma yaptılar.
Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin yaptığı konuşmasında; “-  Öncelikle Kuruluşundan bu güne kadar partimize gönül vermiş, sandık müşahidinden, mahalle, köy, belde, ilçe ve il yönetim kurullarında görev almış, gerek meclis üyesi, gerekse belediye başkanı olarak aziz milletimize hizmet bayrağını taşımada yarışan, partimize, ilimize hizmet etmiş tüm dava arkadaşlarıma minnet ve teşekkürlerimi iletiyorum. 2019 Mart ayında yapılacak Yerel Yönetimler seçimleri için Belde, İlçe ve İl Belediye Başkanlığı için partimize bir birinden değerli birçok dava arkadaşımız başvuruda bulundu.
İl, İlçe ve Beldelerimiz için birçok belediye başkan adayının çıkması aslında AK Parti'nin zenginliğidir. Bu durum insanların AK Parti'nin hizmet edeceğine inanıp güveniyor olması demektir.  
Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile Niğde Belediye Başkanı Adayımız olarak önceki dönem İl Başkanımız Emrah ÖZDEMİR kardeşimiz olmuştur.
Yakın zamanda belirlenecek olan İlçe ve Belde Belediye Başkan adaylarımızın arkasında hep birlikte duracağız ve yoğun şekilde çalışarak gelecek 4 ayda AK Parti'nin bayrağını en yükseklere dikeceğiz.
Biz yumruk gibi bir bütünüz. Ülkemiz ve şehrimiz bizden hizmet bekliyor. Türkiye'yi çökertmek için dünya gözünü Türkiye'ye dikmiş, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı takip ediyorlar. Biz buradan haykırıyoruz, Niğde ve Türkiye çökmeyecek, Cumhurbaşkanımızın arkasında AK kadrolarla dimdik duracağız. Allah'ın izniyle köy köy, ilçe ilçe, mahalle mahalle hizmetlere devam edeceğiz. Bizim aşkımız, hizmetimiz pazara kadar değil, mezara kadardır.
1994 yılında başlayan yerel yönetim belediyecilik anlayışı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın elinde İstanbul'da hayat buldu. 2002'de başlayan AK Parti iktidarı ve akabinde 2004'te de yerel yönetim seçimleriyle hakikaten Türkiye'de yerel yönetimlerde çağ atlatıldı.
Cumhurbaşkanımız Emrah ÖZDEMİR kardeşimizi sizlere emanet etti. Bizler bu emanete sahip çıkacak ve 31 Mart akşamı Niğde’nin Şehrül Emini olarak seçeceğiz inşaallah.
Milletvekillerimizle, il yönetim kurulu, kadın  kolları, gençlik kolları ve ilçe yönetim kurulumuz başta olmak üzere tüm teşkilatlarımızla birlik ve beraberlik içinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra daha büyük hizmetler yapabilmek için yeni projeler ve yatırımlarla Niğde’li hemşehrilerimize hizmet adına gayret göstereceğiz.
Kimsenin inancına, kıyafetine, ırkına, rengine, siyasi kanaatine, felsefesine bakmayacağız. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışı içinde hareket edeceğiz. İnsana değer verme anlayışı içinde tüm kardeşlerimizi kucaklayacağız. Onların derdi ile dertlenip, sevinci ile coşacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Bizde kibir olmayacak. Kimsesizin kimsesi olacağız. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın 'Sizden rekor bekliyoruz' talimatıyla çalışacağız, tüm teşkilatlarımızla gayret göstereceğiz. Bundan sonra daha fazla çalışıp, gönüllerde taht kuracağız.
Sayın Cumhurbaşkanı'mızın 'gönül belediyeciliği' talimatını en iyi şekilde yerine getireceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kucaklayacağız
Cumhurbaşkanımızı mahcup etmeyeceğiz. İlçe ve Belde Belediye başkanları belirlendikten sonra 'Bismillah' diyerek Niğde'den hiç umulmadık bir özel sonuç alacağız. AK kadro burada, ekip burada 
İnşallah gayretli çalışmalarımızla, samimiyetimizle, dürüstlüğümüzle, mütevaziliğimizle, tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızın yoğun çalışmasıyla 31 Mart 2019 seçimlerinde ipi göğüsleyen biz olacağız,
-“ dedi. 

Ak Parti Belediye Başkanı Emrah Özdemir yaptığı konuşmasında;
“ - Ak Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir, parti binasında büyük bir coşkuyla karşılandı.
Cumartesi günü Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Niğde Belediye Başkan Adayı olarak ilan ettiği Emrah Özdemir, partiye gelişince büyük bir kalabalık ile karşılandı.
Emrah Özdemir’e gösterilen sevgi gözlerden kaçmadı.
Kendisini bekleyen kalabalığa seslenen Emrah Özdemir, 31 Mart seçimlerinin önemine ve Gönül Belediyeciliğine vurgu yaptı.
Konuşmasında şu ifadelere yer verdi;  ‘’ Sözlerime başlamadan önce bugün çok acı bir haber aldık. Helikopter kazasında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.
        24 Kasım günü  Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Niğde Belediye Başkan Adaylığım resmen açıklandı. Beni bu göreve layık gördükleri için Genel Başkanımıza ve teşkilatımıza şükranlarımı sunarım.
       Sizlerde biliyorsunuz ki Ak Parti olarak bu günlere gelmemiz hiç kolay olmadı.  Cumhurbaşkanımızın  değindiği gibi, 16 yıl önce , ülkemizde insanların başlarını sokacak yerleri, sobasında yakacak odunları ve karınlarını doyuracak aşları yoktu. Belediyecilik anlayışımız temel hizmetleri sağlamaktı. Şehircilik adına anlatacaklarımızdan önce halkımızın asgari ihtiyaçlarını gidermeyi öncelikle hedef edinmiştik. Ancak  Allah’a şükürler olsun ki, bu 16 yılda çok yol katettik, Türkiye olarak ve Niğde olarak bu aşamayı geride bıraktık. Artık daha büyük hedeflerimiz olacak. Bizlerin de amacı Niğde ‘de  farklı projelere imza atmak, diğer iller arasında Niğdemizi daha ön plana çıkarmak ve hedefimiz olan Büyükşehir Niğde ‘nin altyapısını oluşturmak olacaktır.
              AK Parti belediye başkan adayı olarak teşkilatımla beraber çıktığımız bu yolda hepinizin desteğine ihtiyacımız var. 31 Mart akşamına kadar, Niğde ‘de  her mahallede, her  sokakta çalınmadık kapı, elini sıkmadığımız vatandaş ve kazanmadık gönül bırakmamak için Allah’ın bize verdiği güçle gece gündüz çalışacağız. Tek çabamız kendi seçmenimizin gönlünü kazanmak değil, herkesin gönlünü kazanmak olacak. Amacımız sadece eski oy oranımızla bu seçimden çıkmak değil, herkesin oyunu kazanarak Niğde’de tarih  yazmak olacak.  Bu süreçte  ilimizde her bir bireye hedeflerimizi ve yapacaklarımızı anlatacağız. Ak Parti olarak  seçimlerdeki  amacımız, sadece seçimi kazanmak ve böylece gücümüzü artırmak değil, asıl amacımız  daha fazla gönülde yer bulmak olacaktır.. Çünkü Ak Parti olarak seçimlerdeki oy oranımız bize gönüllerdeki  yerimizi gösterir. Amacımız bu seçimde de  gönüllerde daha çok yer edinmektir. Hedefimiz her zaman ÖNCE MİLLET, ÖNCE HİZMET olacaktır. Çıktığımız bu yolda ADALET, SAMİMİYET, TEVAZU VE GAYRETTEN  asla taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz.  Allah bu görevi bize kısmet ederse eğer, vilayetimizdeki her vatandaş şundan emin olabilir ki, AK Parti belediyeciliği  asla adaletten vazgeçmeyecek, her zaman halkıyla beraber olacak ve her zaman çalışacak.  Çıktığımız bu yolda bizimle beraber olmaya var mısınız? ‘’ ded.
Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün de, Ak Partinin her seçimden oylarını yükselterek çıktığını belirterek, Belediye başkanlığı seçimin de de büyük bir başarı ile Niğde’nin yeniden belediye başkanlığını kazanacağını vurguladı.
Ak Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir daha sonra çevresini saranların partililerin tebriklerini kabul etti. Vatandaşlar Özdemir’e başarılar dilediler.  

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !