NİĞDE'DE DOĞALGAZ BORUSU PATLADI

Tarih: 2018-10-20    Okunma: 936

NİĞDE'DE DOĞALGAZ BORUSU PATLADI Hayrettin YENEL

NİĞDE – Niğde’nin Aşağı Kayabaşı Mahallesinde yapılan yeraltı kablo çalışması sırasında doğal gaz borusu patladı.
Gazeteci İsmet Sayın Caddesinde meydana gelen olayda elektrik kablolarını yeraltına alan firmanın kepçe operatörü kablo kanalını açarken doğalgaz borusunu patlattı. Doğal borusunun patlamasının ardından basınçlı gaz büyük bi gürültü ile caddeye boşalmaya başladı. Olayla ilgili doğalgazın patladığı bölgeye teknik ekip ile birlikte itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Gazeteci İsmet Sayın Caddesi trafiğe kapatıldı. Doğalgaz ekipleri hızlı bir çalışma ile asfaltı kazarak vanaya ulaşmaya çalıştı. Bu arada caddeyi yoğun bir doğalgaz kapladı. Doğalgaz teknik ekipleri, itfaiye ekipleri ve polis ekipleri de trafik ve vatandaşların doğalgazın patladığı noktaya yaklaşanları uyararak yaklaşmalarına izin vermediler. Görevliler tehlikeyi onlara anlatmak için yoğun bir çaba harcadılar ve meraklıların evlerine girerek pencerelerini kapatmalarını istediler.
Patlayan borudan çıkan doğal gaz her geçen dakika bölgede çok daha yoğunlaştı. Çevrede bulunan apartmanlardan da yoldaki çalışmayı merak edenler ellerinde sigara ile balkon ve pencerelere çıkınca büyük bir telaş yaşandı. Yoğunlaşan gazın bir kıvılcım ile alev alması bölgenin alev topuna dönmesine neden olabileceği için görevliler bölgede çok titiz bir çalışma yaparak tehlikenin riskini en aza indirdiler.
Sabah saat 09:00 sıralarında meydana gelen doğalgaz borusunun patlaması olayı teknik ekiplerin patlama noktasına yakın bir bölgede bulunan vanayı kepçe ve el yordamı ile açarak gazı kesmeleri ile rahat bir tehlike yaşanmadan atlatıldı. 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !