Bakan Arslan Niğde'de Konuştu..

Tarih: 2018-06-06    Okunma: 1482

Bakan Arslan Niğde'de Konuştu.. Hayrettin YENEL
Niğde - Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan Bakanlığı ile ilgili yatırımları incelemek ve seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluşmak için Niğde’ye geldi.
Niğde’de Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı tarafından yürüten projeleri yerinde inceleyen Bakan Ahmet Arslan Ak Parti Seçim Çadırının açılışına katıldı. Bakan Arslan burada yaptığı konuşmasında Türkiye’nin her konuda olduğu gibi Ulaştırma alanında da çok önemli yatırımları gerçekleştirerek Ak. Parti döneminde 3 kat daha büyüdüğünü söyledi. Tüm bu başarıları engellemek isteyen ülkeler olduğuna dikkat çeken Bakan Arsan gezi olayları, 17-25 Aralık hukuk darbesi girişimleri ve ardından 15 Temmuz darbe girişimi ile bu büyümeyi bu başarıyı engellemek istediklerini söyledi. 

AK. PARTİYİ KAPATMAK İSTEDİLER

Birileri Türkiye’nin gelişmesi büyümesini gelişmesini önlemek için oyunlarını hep büyüttüklerini belirten Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan şunları söyledi.
“- Önce Ak Partiyi kapatmak istediler. Baktılar ki partinin işi millete hizmet, mazlumların mağdurların sesi olmak öyle olunca partiyi kapatamadılar. Bu ülke güçlenince büyüyünce liderinin de sözü dünya çapında  geçerli haline gelince gezi olayları gibi olayları başlattılar. Ama sizler 12 seçimdir buna izin vermediniz ve Ak Partiye desteğinizi sürekli artırdınız. “
TÜRKİYE KÖPRÜ KONUMUNDA
Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan programı kapsamında Ak Parti seçim çadırının açılışına katıldı. Türkiye’nin son yıllarda dünya çapında önemli yatırımlar gerçekleştirdiğini belirterek, bu yatırımların özellikle ulaştırma alanlarında olması bu konuda pastaları paylaşan ülkeleri ve dünyayı rahatsız ettiğini söyledi. Bakan Arslan konuşmasına söyle devam etti.
“- Türkiye bin yıldır Avrupa ile Asya arasında tam bir köprü konumundadır. Bize düşen de şu, sorumluluk alanlar olarak bu ülkeyi mamur  etmek, imar etmek gelecek nesillere daha iyi bir şekilde bırakmak. İşte Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları bölünmüş yolları bir baştan bir başa donatınca. Bu ülkeyi yüksek hızlı tirenle buluşturunca, hava yolunu halkın yolu yapınca bu ülkede denizciliği üç dört kat büyütünce özetle bu ülkeyi üç kat büyütünce dünya bundan rahatsız oldu. Köprü konumumuzun gerçek anlamda hakkını verince başka ülkeler üzerinden yapılan taşımacılıklar Türkiye üzerinden yapılmaya başlandı. “
DÜNYA TÜRKİYE’NİN BAŞARISINDAN RAHATSIZ OLDU
Türkiye’nin ulaşım alanında çok önemli dev yatırımları gerçekleştirince ticaret bizim ülkemizden  de geçmeye başlayınca dünyanın bundan rahatsız olduğunu belirten Bakan Arslan;

 “ Türkiye bu pastadan pay almaya başlayınca dünya bundan rahatsız oldu. Biz dünya ülkelerinin kendi aralarında yaptıkları taşımacılığı Türkiye üzerinden yaptık. Burada bir ticaret var pasta var. Ülkelerde bu pastaları kendi aralarında paylaşmaya alışmışlar. Türkiye bu ulaştırma yollarını yapınca bu pastadan pay alınca dünyadakiler bundan rahatsız oldular. İşte bunu engellemek için Türkiye’nin büyük projelerini engellememiz lazım dediler. İşte bundan dolayı gezi olaylarını yapmaya kalktılar. Üçüncü hava limanından, Avrasya tünelinden vazgeçin, üçüncü köprüden vazgeçin. Sen bu ülkenin insanı isen ben bu ülkenin insanının hizmetine bunları sunacaksam sen neden rahatsız oluyorsun. Gerçek sebebi şuydu. Dış güçler Türkiye’nin büyümesini istemiyordu. Onları maşa olarak kullandılar. Türkiye’nin yürüyüşünü durduralım, Recep Tayyip Erdoğan’ı indirelim. Türkiye eski günlerine geri dönsün dediler. “
DARBELERİNİ BOŞA ÇIKARDINIZ
Türkiye’yi engellemek isteyen ülkelerin, bütün oyunlarını büyüttüğüne dikkat çeken Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, bu ülkeye darbe yapmaya kalktıklarını belirterek şunları söyledi. “ Bu ülkeye 17-25 Aralık ta hakimlerle savcılarla bir adli darbe yapmaya kalktılar. Seçim öncesi Cumhurbaşkanını başbakanını al aşağı edeceklerdi. Allah sizden razı olsun. 30 Mart 2014 de Ak Partinin de Cumhurbaşkanımızın da arkasında dimdik durdunuz. Bu güne kadar görülmemiş destekle Ak Partiyi iktidar yaptınız. Baktılar ki beceremiyorlar.  Bizim kendi tankımızı, kendi helikopterimizle vatandaşımızın üzerine kurşun sıktırarak bu ülkede darbe yaptırarak cumhurbaşkanımızı, başbakanımızı ve onun yol arkadaşlarını içeri atmak istediler.  Ama bazı şeyleri hesaba katmamışlardı. Bu ülkede 81 milyonun bir beraber olup meydanlara ineceğini hesaba katmamışlardı. Bir şeyi daha hesaba karmamışlardı. Ömer Halisdemir’i hesaba karmamışlardı. O Haini alnından vuracağını hesaba katmamışlardı. “ dedi.
HAVAALANI 2 YILDA TAMAMLANACAK
Bakan Ahmet Arslan Niğde ile ilgili olarak ta 15 yılda Bakanlık olarak Niğde’ye 5,5  Milyarlık yatırım yaptıklarını söyledi. Bakan Arslan şöyle dedi.
“-Niğde’ye eski para ile 5,5  katrilyon liralık yatırım yaptık. Niğde bunu hak ediyor. Niğde’de 80 yılda yapılan bölünmüş yol 54 km bizim dönemimizde 260 km bölünmüş yol yaptık.  Bizim geçmiştekiler gibi Niğdeliyi kandırmak gibi bir lüksümüz yok. Geçmiştekiler geldiler bir kazma vurdu çekip gittiler. Başbakanımız Niğde de ki kongrede sözünü verdi. Size o sözü verir vermez hemen projesine başlayın proje biter bitmez yapımına başlayın dedi. Yatırım programına alındı resmi gazetede yayınlandı. Proje bu yıl bitecek. Sıra yapımına geldi. Adını Niğdeliler Niğde’nin evladı koymuş Ömer Halisdemir havalimanının  kazmasını vurup iki yıl içerisinde bitireceğiz. “ dedi.
Bakan Arslan Ak Parti seçim çadırının açılışının ardından Selçuk Mahallesinde Niğde Belediyesi. Tarafından halka verilen iftar yemeğine katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Niğde esnaf ve çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Bakan Arsan daha sonra Niğde den ayrıldı. 
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !