Şehidimizi Son Yolculuğuna Uğurladık

Tarih: 2018-04-10    Okunma: 1139

Şehidimizi Son Yolculuğuna Uğurladık NİĞDE ŞEHİDİNİ DUALARLA ve GÖZYAŞLARI İLE SON YOLCULUĞUNA
 Hayrettin YENEL
NİĞDE - Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde mayın imha sırasında meydana gelen patlama sonucu Niğdeli Uzman Çavuş Serdal Güneş şehit olmuş 1 askerimizde yaralanmıştı.  
Erzincan’ın Kemaliye ilçesi Sandıklı Mahallesinde bulunan Karanlık Kanyon içerisindeki kullanılmayan tünellerin birinde patlayıcı madde tespit edildi. Patlayıcıların patlatılması için Patlayıcı Maddeler Uzmanı olan Niğdeli Uzman Çavuş Serdal Güneş tarafından müdahale edilirken patlayıcı maddelerin imhası esnasında erken ateşlemeden dolayı Niğdeli Uzman Çavuş Serdal Güneş şehit olmuştu.
Şehidin Cenazesi dün gece yarısı Niğde’ye getirilerek Şehit Ömer Halisdemir Araştırma Hastanesi Morguna kondu. Öğle saatlerinde hastaneden alınan şehidin cenazesi helallik için Niğde Merkez Şahinali Mahallesindeki baba ocağına oradan da cenaze namazının kılınacağı Merkez Fatih Sultan Mehmet Camiine getirildi.
Şehidin Cenazesinin Camiye getirilmesi sırasında Şehidin Annesi Nadiye Güneş oğluna ağırlar yaktı. Acılı anne, şehidin albayrağına sarılmış tabutuna ve fotoğrafına sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin eşi ve yakınları da tabutun yanına konan fotoğrafı defalarca öpüp kokladılar. Şehidin başında duran askerlerde gözyaşı dökmemek için kendilerini zor tuttular.
Şehidin cenaze Namazını Niğde il Müftüsü Alaaddin Gürpınar tarafından kıldırıldı. Cenaze namazı öncesi şehit ve tüm şehitler için dualar yapıldı.
Cenaze töreninde şehidin yakınları tabuta sarılarak gözyaşı dökerken anne Nadiye Güneş, elinde taşıdığı oğlunun  fotoğrafını öperek “oğlum buradayım buraya bak” diyerek feryat etti. Şehidin eşi Sevilay Güneş’te eşinin tabutuna son kez sarıldı ve  ayakta durmakta güçlük çekti.
Cenaze törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Ak Parti Niğde Milletvekilleri Erdoğan Özegen, Alpaslan Kavaklıoğlu, Strateji ve Dış İlişkiler Başkanı Tuğgeneral Nurettin Alkan, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Niğde İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu ve vatandaşlar katıldı. 
 Babasının daha önce vefat ettiği öğrenilen 38 yaşındaki şehit Uzman Çavuş Serdal Güneş, evli ve bir 9 yaşında bir kız çocuk babası olduğu bildirildi.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !