NİĞDE'DENSURİYE YE 10 TIR YARDIM GÖNDERİLDİ

Tarih: 2018-04-01    Okunma: 1469

NİĞDE'DENSURİYE YE 10 TIR YARDIM GÖNDERİLDİ .. Niğde’den 10 adet insani yardım TIR’ı Suriyelilere gönderildi.
 
NİĞDE’DEN SURİYE’YE 10 TIR YARDIM GÖNDERİLDİ
 
Hayrettin YENEL
 
NİĞDE – Suriye’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında bölgede bulunan ihtiyaç sahiplerine Niğdelilerden 10 TIR yardım gönderildi.
 
Niğdeliler Suriye’de Esat zulmü ve terörden etkilenen, Mehmetçiğin düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonu ile Afrin ve çevresinden bu zulümlerden kurtulan Suriyeli ihtiyaç sahipleri için toplam 10 TIR’ı Suriye ye gönderdi. IHH tarafından organize edilen yardım toplama kampanyası sonucunda Niğde’nin patates köylerinden Bozköy köylüleri  7 TIR patates toplandılar. Niğde Belediyesi de temel ihtiyaç malzemesi içeren 3 TIR temel ihtiyaç malzemesi yardımı gerçekleştirdi. TIR’ların Suriye’de bulunan ihtiyaç sahiplerine  gönderilmesi içinde tören düzenlendi. Niğde Şehit Ömer Halisdemir Meydanında yapılan bir törende Mehmetçiğimizin her yerde zafer kazanması için  dualar edildi. Törene Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, IHH Yöneticileri ve vatandaşlar katıldılar. Yardım TIR ları daha sonra Suriye’ye doğru yola çıktılar. TIR ların uğurlanması öncesi bir konuşma yapan, Niğde IHH Başkan Yardımcısı Şaban Koç;
 
“- Yardımlarını esirgemeyen Niğdelilere teşekkür ediyoruz. Bozköy köylüleri 7 Tır, bunun yanında Yorgan, Çorap ve diğer ihtiyaç malzemelerinden oluşan 3 TIR için Niğde Belediyesine de teşekkür ediyoruz. Azatlı ve Konaklıdan doldurduğumuz patateslerde deemekleri geçenlere teşekkür ediyoruz. Desteklerinizin artarak katlanarak devam edeceğinize olan inancımız tamdır. Zulüm duruncaya kadar yardımlarımızı yapmaya devam edeceğiz. “dedi.
 
Yapılan duanın ardından yardım TIR ları yola çıktılar.  

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !