KAHRAMANIN ANNESİNİ UNUTMADILAR

Tarih: 2018-03-30    Okunma: 1561

KAHRAMANIN ANNESİNİ UNUTMADILAR 15 Temmuz Kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in annesi Fadimana Halisdemir ölümünün 1’nci yılında mezarı başında anıldı.

KAHRAMANIN ANNESİNİ UNUTMADILAR
 
Hayrettin YENEL
NİĞDE - 15 Temmuz Kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in annesi Fadimana Halisdemir ölümünün 1’nci yılında mezarı başında anıldı.
Geçtiğimiz yıl, oğlu Astsubay Ömer Halisdemir’in ardından Niğde Merkezde bulunan kızının evinde rahatsızlanan ve Ambulans ile Ömer Halisdemir Hastanesine kaldırılan Anne Halisdemir kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Anne Halisdemir için Bor İlçesi’nin Çukurkuyu Kasabası’nda bulunan mezarı başında oğulları Doğan Halisdemir, Soner Halisdemir, Şehidin adını taşıyan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu öğretim elemanları ve öğrencileri mezarı başında toplandılar ve O’nun için dua ettiler.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Doğan: “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim elemanları ve öğrencileri olarak kahraman şehidimizin annesi Fadimana anamızın vefatı yıldönümü münasebetiyle mezar başında dua etmek üzere toplanmış bulunmaktayız. Bizlerde Fadimana anamızın birer evlatlarıyız. Fadimana anamıza ülkemizin çok şeyler borçlu olduğunu mezarı başında bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Şehidimiz Ömer Halisdemir’in annesi olması münasebetiyle, şehidimizin ülkemize yapmış olduğu fedakârlığı kelimelerle ifade etmek mümkün değildir” dedi. 
 Kendisinin doğum gününde annesinin ölüm günü ifa ettiklerini belirten, 15 Temmuz Kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir’in de annesi Fadimana Halisdemir ile birlikte Türk annelerin kahramanlar yetiştirdiğini ve yetiştirmeye devam ettiğini belirterek;  “-Geçen yıl bu gün kandil gecesinde hakkın rahmetine veevladına kavuştu. Kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için kahraman analar vardır vatanına hayırlı evlatlaryetiştirir. İslam sancağı için gelmiş geçmiş can veren kahramanlarımız ve onları doğuran annelerimizin hepsinin mekanları cennet olsun. Annemin bir sözü vardı. Gelinsiz ev olur, ölümsüz ev olmak. Ölüm bir gün hepimizin kapısını çalacak. Allah herkese hayırlı ölüm versin. Anam bize derdiğiki, ben öldükten sonra bana dua etmeye gelmeden önce bir yetimin gönlünü alıp bana öyle gelin. Onların duası onlar derki sizi doğuran anadan Allah razıolsun. Biz gelmeden dualarımız gelir derdi. Bir ananın 10 tane evladı olur ama bir evladın 2 tane anası olmaz,  Bir vatanın 80 milyon milleti olur, 80 milyon milletin iki vatanı olmaz.  Anamıza da vatanımızda sahip çıkalım. dedi. 
Fadimana Halisdemir’in diğer oğlu Doğan Halisdemir ise; “-Anasını seven vatanını da sever. İnanıyorum ki tüm analardan doğanlar anasını seviyordur, keza vatanını da seviyordur. Vatan hainleri de var devşirmeler maalesef, onlarda ne anasını seviyor ne de vatanını seviyor..” dedi.  
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !