Cumhurbaşkani İlk Halisdemir Ailesine Gönderdi

Tarih: 2018-03-23    Okunma: 1465

Cumhurbaşkani İlk Halisdemir Ailesine Gönderdi Cumhurbaşkanı tarafından gönderilen kara çam tohumları Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir’e ulaştı.. Tohumun dikimi Niğde Valisi yılmaz Şimşek’inde katılımı ile şehit adına yaptırılan Şehit Ömer Halisdemir Tarım Lisesi Bahçesine dikildi.
 
CUMHURBAŞKANI İLK ONLARA GÖNDERMİŞTİ
 
Hayrettin YENEL
 
NİĞDE - Cumhurbaşkanı tarafından gönderilen karaçam tohumları Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir’e ulaştı..
Cumhurbaşkanı tarafından ilk gönderilen ve içerisinde karaçam tohumları bulunan zarf 15 Temmuz Kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in babasına ulaştırıldı.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek tarafından Şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir’e teslim edilen zarftan çıkan tohumlar Vali Yılmaz Şimşek’inde katıldığı programla dikildi. Çukurkuyu Kasabasında Şehit adına yaptırılan “Şehit Ömer Halisdemir Tarım Lisesi” yapılan dikim sırasında Cumhurbaşkanının yazdığı mektupta okundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından şehidin ailesine gönderilen mektupta, ;
“- Sayın Halisdemir Ailesi,
Büyük ve güçlü Türkiye idealine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz hizmetlerle Türkiye’yi eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye tarımdan sanayiye kadar her alanda 16 yılda 3,5 kat büyüttük.
Bu güne kadar yaptıklarımızla yetinmiyor. 203 vizyonumuzla çok daha büyük hedeflere doğru kararlılıkla ilerliyoruz.
Elde ettiğimiz başarılarda Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın yaptığı yatırımların ve çalışmaların da büyük katkısı vardır. Bakanlığımız, her bir köşesi cennet parçası olan vatanımızda çığır açan yatırımlar yaptı, yapmaya devam ediyor.
Orman, su tabiat ve meteoroloji alanında yaptığımız her çalışmada çevreyi ve canlıları korumayı temel ilke edindik. Ülkemizin tabi kaynaklarını koruma kullanma dengesini gözeterek, sizlerin de hizmetine ve kullanımına sunmayı sürdürüyoruz.
Orman ve Su İşleri Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan “ Daha Yeşil Bir Türkiye’yi Birlikte İnşa Edelim “ kampanyamız çerçevesinde sizlere ulaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Zarf içindeki tohumlar toprakla buluşturarak, daha yeşil bir Türkiye için sizde katkıda bulunabilirsiniz.
Bu vesileyle, 21 Mart dünya Ormancılık, 22 Mart Dünya Su ve 23 Mart Dünya Meteoroloji günlerinizi tebrik ediyorum.
Ailenizle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum. “ dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubunun okunmasının ardından Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, 15 Temmuz Kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, kardeşi Soner Halisdemir, Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte tohumlar toprağa dikildi. Tohumların dikilmesinin ardından açıklama yapan Vali Yılmaz Şimşek, “ Cumhurbaşkanımız tarafından gönderilen ve içerisinde karaçam tohumları bulunan zarfı Cumhurbaşkanımız adına Halisdemir ailesine teslim ettik. Tohumları da toprağa diktik. İnşallah bu kampanya toplumumuzda ormanların korunması ve daha çok ağaç dikilmesi konusunda farkındalık yaratır. İnsanlarımız daha çok ağaç diker. Herkesi bu kampanyaya katılmaya ve daha çok ağaç dikmeye davet ediyorum. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi saygıyla minnetle anıyorum.  “ dedi.
Şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir ’de Tohumları kendilerine gönderen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve emeği geçenlere teşekkür etti. Şehidin kardeşi Soner Halisdemir ’de şehit adına kasabada yaptırılan Şehit Ömer Halisdemir Tarım Lisesi bahçesini tohumların dikilmesi için özellikle seçtiklerini belirterek, “ Sayın Cumhurbaşkanımıza ve devlet büyüklerimize saygılarımız sunuyoruz. Şehit Ömer Halisdemir ‘in adına yaptırılan Tarım Lisesinin bahçesine dikmeyi uygun gördük, bu okulun bahçesinde yeşerecek tohumlarlar la birlikte,  nice Ömerler, Muhammedler ve nice Eren’ler yetişir.  “ dedi.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !