Niğde Ak Parti İl Kongresi

Tarih: 2018-01-14    Okunma: 1668

Niğde Ak Parti İl Kongresi .. Ak Parti Niğde İl Kongresi için Niğde ye gelen Başbakan Binali Yıldırım Niğde Hava  Anının yapılacağını söyledi..
NİĞDE HAVAALANINI YAPACAĞIZ
Hayrettin YENEL
NİĞDE – Başbakan Binali Yıldırım Ak Parti Niğde İl Kongresi için Niğde ye geldi ve Niğde Hava Alanının yapılacağını söyledi..
Ankra^dan helikopter ile Niğde 5 Şubat stadyumuna inen Başbakan Binali Yılıdırım, otobüsle kongrenin yapılacağı 5 Şubat kapalı Spor Salonuna geldi. Başbakanı Niğdeliler kongre salonunda yapıldığı salona büyük bir coşku ile karşılandı. Salonda bulunan vatandaşları salonu turlayarak selamlayan Başbakan Yıldırım daha sonra salonda bulunan vatandaşlara hitap etti..
Başbakan Yıldırım, Niğde için müjdeli haberleri olduğunu belirttiği konuşmasının bir bölümünde  Niğde Havalimanının yapılacağını Hızlı Trenin de Niğde’ye 20 km uzaktan geçeceğini söyledi.
Başbakan Binali Yıldırım, Ak Partinin Türkiye’nin hedeflerini bir bir yerine getirdiğini belirterek,
“Kim bizi yolumuzdan alı koyamayacaktır biz inşa etmeye kırgın gönülleri kazanmaya devam edeceğiz. Ak parti tutuculuğa teslim olmayan gelecek vizyonu olan bir partidir. Bu güne kadar imkansız denenleri başardık elhamdülillah. Bizim gözümüzde terör bir sonuçtur. Geri planda emperyalistlerin emelleri vardır. Bunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayacağız. Türkiye düşmanlarının heveslerini kursağında bırakmak için milletçe birbirimizi daha çok seveceğiz. Daha çok kenetleneceğiz. Tartışılmaz olan konularımız belirlidir. Bunlar üzerinde asla tartışma konusu olamaz. Ak parti Türkiye’nin mutluluğuna huzuruna adamışların partisidir. Bir zümre ve bir sınıfın partisi de değildir. Ak Parti önce Türkiye diyenlerin partisidir. Bu güne kadar imkansız denenleri başardık elhamdülillah.
Terörle mücadeleyi teröristle mücadele olarak görmüyoruz. Bölgesel kalkınma farklarını ortadan kaldırmak için çaba harcıyoruz. Güneydoğuda 26 bin konutu yapıp vatandaşımıza teslim ediyoruz. Kayyum atanan belediyelerde bu güne kadar 2.5 milyar TL yatırım yaptılar.
Daha öncekiler dağa teröristlere aktardılar.  Bu güne kadar o belediyeler 4 milyar borç bıraktılar. Terörle mücadelede kazanan millet oldu. Türkiye’nin her zaman güçlü iktidara ihtiyacı var gençler.  Önümüzdeki on yıllardaki hedeflerimizi bir bir gerçekleştireceğiz.
AĞZIMI AÇTIRMA SONRA ALTINDAN KALKAMAZSINIZ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da yüklenen Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun yalanlarının sonu olmadığını belirterek,
“ 15 yıldır 25 bin km bölünmüş yol yaptık Kılıçdaroğlu’nun yalanına bu kadarı bile yetişemiyor. Şimdi adaları tekrar geri alacağız demiş. Adalar kimin diyor. O adalar daha önce kimindi. O adaları kim teslim etti ağzımı açtırma altından kalkamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerine bakın yatırımlar hep sağ partilerde yapılmış.  Niğde onların zamanında meteliğe kurşun atar hale gelmiş.  Bir yiğit çıkmış Türkiye şaha kalkmış kutlu yürüyüşü başlatmış. O yiğit Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dır.
Ak Parti İktidarı olarak Niğde’ye 15 yılda, 10 milyarlık yatırım yaptık. Niğde’nin yollarını 6 komşu il ile bölünmüş yollarla bağladık. Sen geç bunları Kılıçdaroğlu, “Geçti Borun Pazarı Kılıçdaroğlu sür eşeği Niğde ye”. Niğde’nin önemli sorunları haline gelen Akkaya Barajını da yapılacak olan  arıtma tesisi ile sorun olmaktan çıkacağız, temizleyeceğiz. Tepeköy Yolu bu yıl bitecek. “ dedi.
NİĞDE HAVAALANINI BİZ YAPACAĞIZ
Bu gün CHP Niğde de uçak maketi uçurmuş. Onlar ancak maket uçurur. CHP boş konuşuyor. Biz neyi söz verdikse onu mutlaka yaparız. Ak Parti iktidarı geçmişten bu güne kadar yarım kalan yatırımları tamamlayarak milletin gönlünü kazanarak bu günlere gelmiştir. Niğde’nin Havaalanını da yapacağız. Hızlı tren de Niğde den geçecek. Fakat hızlı trenler şehirlerin merkezinden geçince o şehir ikiye bölünür. Bu nedenle Niğde ye en yakın 20 km uzaktan geçecek. Siz hiç merak etmeyin. İktidara geldiğimizde birçok havaalanı çalışmıyordu. Biz havaalanı sayısını 57 ye çıkardık. Türkiye Dünyanın 3. Havaalanını yapan bir ülkedir. Niğde’nin Hava Alanını da yapacak olan biziz.. “ dedi.
Başbakan Binali Yıldırım daha sonra salonda ayrılarak Niğde Valiliğine geldi. Burada Başbakanı Niğde Valisi Yılmaz Şimşek karşıladı. Başbakan iki çocuk çiçek takdim etti. Başbakan kendisini karşılamaya gelen vatandaşların yanına gitti. Onlarla zaman zaman konuştu. Karşılamaya gelen tüm bölümleri dolaşan Başbakan Yıldırım. Daha sonra tören mangasını selamladı ve Valilik makamına çıktı. Valilik makamında Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ten Niğde ile ilgili bilgiler aldı. Başbakan yıldırım daha sonra gazetecilerin öz çekim taleplerini geri çevirmedi ve onlarla öz çekim yaptırdı. Valilikten çıkış sırasında Başbakan’a Niğde Belediye Spor Kulüp Başkanı Recep Canıtez ’de takımın formasını ve atkısını hediye etti.  Başbakana ilginin yanında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Niğdelilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. o adının salonda anons edilmesi salonda bir anda çığlık ve alkışlara neden oldu.. Soylu da Niğdeli gazetecilerle öz çekim yaparak onların da gönüllerini kazandı. Başbakan daha sonra helikopterle Aksaray Ak Parti Kongresi için Niğde’den ayrıldı. 

 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !