ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

Tarih: 2017-12-03    Okunma: 1789

ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI Niğde ‘de Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Düzenlenen Etkinlikte Engelsizler Engelli Futbolu Oynadı..
 
ENGELSİZLER ENGELLİ FUTBOLU OYNAYARAK EMPATİ YAPTILAR
Hayrettin YENEL
NİĞDE – Dünya engelliler günü nedeniyle Niğde de düzenlenen etkinlikte engelsiz gençler engelli futbolu oynayarak topluma mesaj vermeye çalıştı.
Niğde Sakatlar Derneği binası bahçesinde düzenlenen etkinliğe Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin eşleri ile katıldılar. Düzenlenen etkinliğe engelli vatandaşlar yanında aileleri de katıldılar. Müzik ve pasta kesiminin de içerisinde bulunduğu Dünya Engelliler Günü etkinliğinde engelsiz gençlerin engelli futbolu oynamaları büyük ilgi gördü. Ayaklarının bir tanesini iple bağlayarak kendilerini engelli haline getirip futbol oynadılar. Engelsiz olmalarına rağmen empati kurmak ve topluma mesaj vermek için yaptıkları futbol oyunu sonrası konuşan gençler, engelli olmanın zorluklarını hissettiklerini anlattılar. Futbol oyunu sırasında çok zor anlar yaşayan engelsiz engelliler zaman zaman kendilerini kontrol edemeyip düştüler.
 
 
 

 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !