Kanala Uçan Yaralılar Böyle Kurtarıldı

Tarih: 2017-11-19    Okunma: 1285

Kanala Uçan Yaralılar Böyle Kurtarıldı Hayretin YENEL
NİĞDE -  Yeni sanayi yönünden kanal sokağa doğru seyreden Sekan G yönetimindeki özel otomobil köprüden geçeceği esnada virajı alamayarak  su kanalına uçtu. 
Niğde’de bir otomobil yeni yapılan kanal yolunda korkuluğu olmayan köprüden yaklaşık 10 metrelik kanala uçtu.. İtfaiye aracının müdahale edemediği Yaralıları kurtarmak için kendi hayatını hiçe sayan vatandaşların görüntüleri bir başka kazaya adeta davetiye çıkardı.
Yaralıların köprü betonuna çarpmasını önlemek için arkadaşına ayaklarını tutmasını söyleyen bir vatandaş aşağı sarkarak yaralılara kendi canını hiçe sayarak yardım etti.
Yaklaşık 10 metre yükseklikteki su kanalına uçan otomobilden çıkarılan yaralılar Ambulanslarla  Ömer Halisdemir Araştırma Hastanesine kaldırıldı.
VATANDAŞLAR KÖPRÜ KORKULUĞUNUN OLMAMASINA TEPKİ GÖSTERDİLER
Kazanın hemen ardından çok sayıda vatandaşta kaza yerine akın etti. Kalabalık yaralıların kurtarılmasını  adeta film seyreder gibi seyretti. Bazı vatandaşlar ise ‘ demir korkuluk yok bir şey yok. Arabada çoluk çocuk olsa bu kaza çok daha kötü olabilirdi. Nu köprünün neden korkuluğu yok. İlk yapılması gereken bu değimli.. Bunların Allah’ı vicdanı yok mu.  Bu köprüde beton var, diğer köprüde beton var niye buralara demir korkuluk takılmıyor’’ diye tepki gösterdiler.
Hastaneye kaldırılan yaralıların durumlarının iyi olduğu hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !