ÖZEGEN den DİKTATÖR TEPKİSİ

Tarih: 2017-11-05    Okunma: 1666

ÖZEGEN den DİKTATÖR TEPKİSİ

Hayrettin YENEL
NİĞDE – Ak Parti Niğde Merkez ilçe Kongresinde konuşan TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alanlara sert tepki gösterdi.
Özegen kongrede yaptı konuşmasında şunları söyledi;
“Liderimiz Cumhurbaşkanımıza diktatör diyorlar.  Şimdi hatırlatmak istiyorum..  Derli dava arkadaşlarım sevgili gençler. Ak Parti kurulmadan önceki nasıl bir Türkiye vardı hatırlıyormuşuz. Eğer o günleri hatırlatmazsak Ak Parti İktidarının bu ülkeye bu ülkeye aziz Türk milletine ne gibi ve Türk halkına ne gibi değişiklikler getirdiğini, gençlerimize neler getirdiğini bu ülkenin istikbaline neler hayata geçirdiğini hatırlamayabiliriz.”
Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a son günlerde yapılan hakaretler ve diktatör yakıştırmalarına da sert tepki gösteren TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen geçmişte O’nun yaşadıklarını da hatırlatarak;
“14 Ağustos 2001 de erdemler hareketine gönül veren sizlerle gurur duyuyoruz.. Cumhurbaşkanımıza diktatör diyorlar. O günlerde liderimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıydı.  Ona’ neler yaptılar..
Atatürk ün benim ilham kaynağım dediği şiiri okuduğu için her türlü anti demokratik kullanılarak ortaya konarak O’nu siyaset sahnesinde dışarı bırakıldı. Yetmedi hapse tıkıldı. Yetmedi ömür boyu siyasi yasaklı yapıldı. O gün demokrasiden bahsedenlere o günleri hatırlatmak istiyoruz. Biz Anadolu ;Liderimiz insanının Türk Milletinin hissiyatına tercüman olarak siyasette yeni bir çığır açarken siyasi yasaklıydı. Tüm siyasi yasaklara rağmen o kendini Anadolu insanının imanına ve yüreğine bıraktı. Öyle çıktılar bu yola. Bu yolculuğun sonunda bir yıl sonra O günkü gazetelerin Anadolu ihtilalı dediği benimde Anadolu İktidarı değdim, işte kutlu iktidar başladı. “ dedi.
Liderimize diktatör diyen zihniyet nasıl bir Türkiye miras bırakmışlardı.  Toplumu başı açık diye bölen, inançlarından dolayı kamplara bölen, Bu anlayış 28 Şubat ta insanların inançlarından dolayı hapislere atıldığı, mahkeme önlerinde çürütüldüğü günler vardı.
Bu hareket Ak Parti hareketi Liderimizin de dediği gibi, kurlu bir dava. İnşallah bu hareket kıyamete kadar hakkı tutup kaldırarak yoluna devam edecektir. Biz bu kutlu davaya o gün yola çıktığımızda siz devlet memuru olmazsınız annelere babalara bu partiye üye olmayın diyorlardı. Çocuğunuzun geleceğini karattırırsınız diyorlardı. Demokrasi hayatımızda öyle bir kara Türkiye vardı ki. O gün anti demokratik zihniyet bu vatanın evlatlarına Sivas Üniversitesin de ödülünü bile almaya tahammül edemeyip sokağa atıyorlardı.  
 O değerli liderimize değerli mazlumların hamisi, sevgili genel başkanımıza demokrasi dersi vermeye kalkanlar ona diktatör diyenler geçmişlerine baksınlar.   “ dedi. 

 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !