KOYUNLU GÖLETİNDE 2 ÖĞRENCİ BOĞULDU

Tarih: 2017-10-07    Okunma: 1346

KOYUNLU GÖLETİNDE 2 ÖĞRENCİ BOĞULDU Merak ettikleri baraja gezmek için gittiler boğularak hayatlarını kaybettiler
07 Ekim 2017 Cumartesi 18:34
Hayrettin YENEL
NİĞDE - Niğde’de yüzmek için gölete giren 2 arkadaş boğularak hayatını kaybetti.
Edinilen bilgiye göre, Koyunlu köyünde Kur’an Kursunda yatılı kalan Açık Öğretim Lisesi öğrencileri Furkan Ali Sarıçiçek (15), Berat Can Toprak (16) yüzmek için Koyunlu göledine geldi. İddiaya göre, Tel örgü ile girilmesi yasak olan gölete kapının üzerinden atlayarak giren 2 arkadaştan bir tanesi önce suya ayaklarını soktu biraz daha ilerleyince birden kayarak barajın sularına düştü. Suda çırpınmaya başlayan Furkan Alli Sarıçiçek, kurtulmaya çalıştı fakat sudan çıkamadı. Çırpınan arkadaşını kurtarmaya çalışan Berat Can Toprak ta diğer arkadaşı ile birlikte barajın soğuk sularında kayboldu. Dört arkadaştan geride kalanlar durumu hocalarına bildirdiler. Olay yerine ambulans kurtarma ekipleri ve jandarma sev edildi.

AİLELERİ SİNİR KİRİZİ GEÇİRDİLER
Baraj bölgesine gelen çocukların aileleri sinir krizleri geçirdiler. Çevrede bulunanlar ve sağlık ekipleri çocukların anne ve babalarını sakinleştimeye çalıştılar.
 Baraj sahası tehlikeli olmasına rağmen tel örgünün içine giren  2 arkadaştan Furkan Ali Sarıçiçek suya ilk giren oldu. Kaygan olan branda ile kaplı olan baraj kenarı Furkan ın çıkmasına engeldi. Arkadaşının boğuşduğunu gören Berat Can Toprak onu kurtarmak için baraja girdi. Her iki arkadaşta baraj sularında çırpınarak can verdiler.
İki arkadaşın cesetleri Mersin Emniyet Müdürlüğü su altı ekipleri tarafından çıkarıldı. Çocukların aileleri de bu sırada tel örgü dışında sinir krizleri geçirdiler. İki arkadaşın cesetleri Niğde Ömer Halisdemir Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.
Cumhuriyet Savcısı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !