15 Temmuz Etkinliği

Tarih: 2017-07-11    Okunma: 1050

15 Temmuz Etkinliği 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümünde 81 ilde yapılacak olan etkinlikler kapsamında Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'da Niğde'ye gelerek Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabri başında düzenlenen programa katıldı.  
 
ELVAN; “ÖMER HALİSDEMİR ULUBATLI HASAN GİBİDİR“ DEDİ
 
Hayrettin YENEL

NİĞDE - 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümünde 81 ilde yapılacak olan etkinlikler kapsamında Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'da Niğde'ye gelerek Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabri başında düzenlenen programa katıldı. 
Saat 11:00 de kara yolu ile Niğde’nin Bor İlçesine bağlı Çukurkuyu kasabasına gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan 11 Temmuz 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesinde önemli bir paya sahip olan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in kabri başında gerçekleştirilen programa katıldı. Bakan Lütfi Elvan’ı Şehitlikte yaklaşık 100 öğrenci üzerlerinde Ömer Halisdemir yazılı formalar ve bayraklarla karşıladı.
Şehitliğe gelişinde çok sayıda vatandaş tarafından da karşılanan Bakan Elvan, vatandaşlarla tek tek tokalaşarak onlarla sohbet etti. Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, ağabeyi Doğan Halisdemir ve Kardeşi Soner Halisdemir tarafından şehidin mezarı başında karşılanan Bakan Elvan burada okunan Kur’an-ı Kerim tilavetini dinledi ve şehitler için okunan 1000 hatmin duasına katıldı. 
Şehitlik çıkışında 15 Temmuz ile ilgili açıklamalar da bulunan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ömer Halisdemir’in 15 Temmuzun çok önemli bir kahramanı olduğuna dikkat çekerek, “ Bir zamanlar  şanlı Türk Bayrağını surlara diken ve şehit olan Ulubatlı Hasan ne ise Ömer Halisdemir’de bu ülke için odur. Bir Ömer Halisdemir şehit olur milyonlarca Ömer Halisdemir doğar. “ dedi.
15 Temmuz ile ilgili oluşturulan hatıra ormanına fidan diken Kalkınma Bakanı Lutfi Elvan, daha sonra Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in babasının evini ziyaret etti. Bakan Elvan, baba Hasan Hüseyin Halisdemir’in evinin bahçesinde bir süre oturdu ve şehidin babası ile sohbet etti. Bakan Elvan burada yaptığı konuşmasında, “ Şehit Ömer Halisdemir 15 Temmuz için çok önemli bir isim olduğunu belirterek, bu vatan evladını yetiştirdiğiniz için size teşekkür ediyorum. Size Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ın selamlarını getirdim. Tün Niğdelilere selamları var..” dedi. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir’de “ Ben böyle bir evlat yetiştirdiğim için her zaman gurur duyuyorum. Bundan sonra da yetiştirmeye devam edeceğim. Ben bu yaşımda devletim bana hangi konuda görev verirse versin onu seve seve yaparım. Vatan için ben de ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza bizlere sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. “ dedi. Bakan Lütfi Elvan şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir’e bir adet Türk Bayrağı hediye etti. Hasan Hüseyin Halisdemir’de Bakan Elvan’a üzerinde Ömer Halisdemir’in fotoğrafının ve isminin olduğu özel bir forma hediye etti.
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan daha sonra Niğde’de şehitliğe uğrayıp dua etti. Niğde Valiliği, Belediye Başkanlığı, Ticaret Odasını da ziyaret eden Bakan Elvan, daha sonra Niğde’den ayrıld.ı.
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !