Ak Partili Başkana Silahlı Saldırı

Tarih: 2017-04-21    Okunma: 1497

Ak Partili Başkana Silahlı Saldırı


Hayrettin YENEL
NİĞDE - Niğde’nin Altunhisar İlçesi Belediye Başkanı Erdal Sarı’ya silahlı saldırı düzenlendi. İlçe meydanında düzenlenen saldırıda Erdal Sarı sağ kolundan yararlanırken yoldan geçen 13 yaşındaki 7 sınıf öğrencisi Celil Acer ise başından ağır yaralandı. 
Olay saat gündüz 12.410 sıralarında meydana geldi. Belediyeden öğle tatiline çıktığı belirtilen Altunhisar İlçesinin Ak Partili Belediye Başkanı Erdal Sarı ilçe meydanında yürürken yanına Bayram Örün adlı 54 yaşlarında bir kişi yaklaşarak “başkan seni vuracağım başkan seni vuracağım .” . Şeklinde iki kez tehditli söz söyledikten sonra belinden çıkardığı tabanca ile başkana ateş etmek istedi. Bu arada tabanca ateş almadı. Saldırgan elindeki silaha tekrar mermi sürerek Belediye Başkanı Erdal Sarıya 4 el ateş etti. Kurşunlardan biri başkanın sağ koluna isabet etti. Diğer kurşunlardan biri ise yoldan geçen ve dondurma yediği belirtilen 13 yaşındaki 7. Sınıf öğrencisi Celil, Acer’in kafasına isabet etti. Olayda sağ kolundan yaralanan Başkan Erdal Sarı Ömer Halisdemir Araştırma Hastanesinde (Devlet Hastanesi) tedavi altına alınırken, ağır yaralanan Celil Acer adlı çocuk ise aynı hastanede ameliyata alındı. Kafasından ağır yaralanan 13 yaşındaki Celil Acer’in hayati tehlikesinin bulunduğu belirtilirken Ak Partili Altunhisar İlçe Belediye Başkanı ise tedavisinin ardından servise alındığı ve durumunun iyi olduğu belirtildi.
Olayın hemen ardından firar ettiği belirtilen silahlı saldırgan 54 yaşındaki Bayram Örün’ün için ise il ve ilçe çıkışları polis tarafından kontrol altına alındı. Saldırganın yalanlanması çalışmaları devam ederken Altunhisar Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattı. 

 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !