SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN BAŞKAN O ANI ANLATTI

Tarih: 2017-04-21    Okunma: 1774

SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN BAŞKAN O ANI ANLATTI Niğdenin Altunhisar İlçesinin Ak Partili Belediye Başkanı Erdal Sarı’ya yapılan silahlı saldırı sonunda ameliyat olan başkan saldırıyı anlattı. ÖZEL RÖPORTAJ >>>
 Hayrettin YENEL
NİĞDE(ÖZEL) - Niğde’nin Altunhisar İlçesinin Ak Partili Belediye Başkanı Erdal Sarı’ya önceki silahlı saldırı gerçekleştirilmiş, başkan sağ koluna isabet eden kurşun ile yaralanmıştı.
Yapılan silahlı saldırıda okuldan çıkıp evine gitmek için yola çıkan ve tesadüfen ilçe meydanından geçerken saldırganın tabancasından çıkan kurşun 13 yaşındaki 7 sınıf öğrencinin ise sağlık durumu ciddiyetini koruyor.   

Altunhisar İlçesinde önceki gün öğle saati olması nedeniyle makamından çıkan ve ilçe meydanından yürüyerek İlçede yapılmaya başlanan Atatürk büstünü yerinde incelemeye gittiği sırada silahlı saldırıya uğrayan Ak Partili  Belediye Başkanı Erdal Sarı kendisine yapılan silahlı saldırıyı SABAH’a anlattı. Başkan sarı İlçe meydanında yürüken bir bağırma sesi duyduğunu belirterek,
“ Yanımdaki arkadaşlarla beraber ilçe meydanından yeni yapılan Atatürk büstü ile ilgili inceleme yapmak için yürüyorduk Bir ses duyduk ve sesin ardından hemen yanımızdan bir kaya parçasının geçtiğini hissettim. İlk önce yerden aldığı bir taşı bana doğru fırlatmış. Daha sonra ilkokulu beraber okuduğumuz, 2009 yılında da belediyede 2 ay kadar çalışıp emekli olan Bayram Örün adlı kişi olduğunu gördüm. Önü keserek “başkan seni vuracağım başkan seni vuracağım .” şeklinde ölümle tehdit ettikten sonra tabancayı bana doğru doğrulttu ve ateş etmek istedi bu arada tabanca ateş almadı. Ben bunu fırsat bilip bir aracın arkasına kaçtım. Silahına mermi verip tekrar ateş edince ben hemen yakında bulunan bir bakkala sığınmak için kaçarken arkamdan ateş edip kolumdan vuruldum. Sanırım ikinci mermi oradan geçen bir çocuğa isabet etmiş. O da yere düşmüş. Yaşanacak günümüz varmış, silah tutukluk yapmasa direk hedef olacaktık belki de şimdi yaşamıyor olacaktım. Allah esirgemiş.” dedi.
BAŞBAKAN ARADI
Başbakan Binali Yıldırım dün akşam saatlerinde silahlı saldırı sonucunda sağ kolundan yaralanan Başkan Erdal Sarı’yı telefonla arayarak olayla ilgili gerekli bilgileri alarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Başkan Sarı kendisini arayan Başkan Binali Yıldırıma teşekkür etti.  
BAŞKAN AMELİYAT OLDU
Niğde’nin Altunhisar İlçesinin Ak Partili Belediye Başkanı Erdal Sarı saldırıdan hemen sonra Ömer Halisdemir Üniversitesi Araştırma Hastanesi acil servisine kaldırılmış İlk müdahalenin ardından ameliyata alınmıştı. Ameliyatı başarılı geçen Başkan Erdal Sarı normal servise alındı ve ziyaretçi kabul etmeye başladı. 
 DURUMU AĞIR
Yapılan silahlı saldırıda okuldan çıkıp evine gitmek için yola çıkan ve tesadüfen ilçe meydanından geçerken saldırganın tabancasından çıkan kurşun 13 yaşındaki 7 sınıf öğrencinin kafasına isabet etmiş ve öğrenci ağır yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan öğrencinin kafasından ameliyat edildiği ve durumun ağır olduğu belirtilirken, yoğun bakımda 3 gün süre ile uyutulacağı açıklandı.
SALDIRGAN YAKALANAMADI
Altunhisar İlçesinin Ak Partili Belediye Başkanı Erdal Sarı’ya silahlı saldırı düzenleyene Bayram Örün adlı 54 yaşındaki firarinin yakalanması için ise il ve ilçe çıkışları polis ve Jandarma tarafından kontrol altına alındı. Saldırganın yalanlanması çalışmaları devam ederken Altunhisar Cumhuriyet Savcılığının başlattığı soruşturma sürüyor. 


Haberin etiketleri:Niğdenin Altunhisar İlçesinin Ak Partili Belediye Başkanı Erdal Sarı’ya yapılan silahlı saldırı sonunda ameliyat olan başkan saldırıyı anlattı. ÖZEL RÖPORTAJ >>>

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !