GAZETECİLERDEN POLİSLERE ŞÜPHELİ PAKET SÜRPRİZİ

Tarih: 2017-04-10    Okunma: 1163

GAZETECİLERDEN POLİSLERE ŞÜPHELİ PAKET SÜRPRİZİ Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 172. kutlamalarına Yılı Niğdeli gazetecilerin polislere hazırladıkları şüpheli paket damga vurdu.
 
ŞÜPHELİ PAKETTEN KUTLAMA ÇIKTI
 
Hayrettin YENEL
 
NİĞDE - Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 172. kutlamalarına Yılı Niğdeli gazetecilerin polislere hazırladıkları şüpheli paket damga vurdu.
Türkiye’nin her yerinde çeşitli etkinliklerle kutlanan Emniyet Teşkilatının 172 kuruluş yıldönümü bu yıl Niğde’de gazetecilerin sürprizi ile başka bir boyuta taşındı. Niğdeli gazeteciler saha önceden hazırladıkları şüpheli çantayı Niğde’nin en büyük meydanı Ömer Halisdemir Meydanında bir bankın altına koydular. Bir gazeteci uzun süre çanta ile birlikte oturduktan sonra şüpheli çantayı da bırakıp oradan ayrıldı. Gazetecilerin hazırladığı sürpriz İl emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’a söyledi. İl Emniyet Müdürü bu sürprizin emniyet teşkilatının da hoşuna gideceğini düşünerek meydan da bir şüpheli paket olduğunu ekiplere haber verince birçok sivil ve resmi ekip şüpheli çantanın olduğu yere geldi. Polisler hemen etrafı güvenlik çemberine alarak güvenliği sağladılar. Bu arada da sürprizi hazırlayan gazeteciler de ola yerine yakın bir noktadan ortaya çıkıp konudan habersizmiş gibi görüntü ve fotoğraf çekmeye başladılar.
Bir süre sonra İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’ta şüpheli paketin olduğu bölgeye gelerek gazetecilerle birlikte çantayı izlemeye başladı. Bomba imha uzmanı tüm tedbirleri alıp çantayı birkaç kez farklı cihazlarla kontrol etti. Her türlü tehlikeye karşı cep telefonu frekansını engelleyen jamerlarda devreye sokuldu. Tüm tedbirler alındıktan sonra çantada patlayıcı olmadığı anlaşılınca bomba uzmanı çantayı dikkatlice açmaya başladı. Nefesler tutulmuştu. Sürpriz çantanın içerisinde bulunan bir afişteydi. Bomba uzmanı yanına bir arkadaşını da çağırarak afişi açtı ve gazetecilerin sürpriz yaptıkları ortaya çıktı. Şüpheli çantadan çıkan afişte “Kuruluş Yılınızı Kutluyoruz, Niğdeli Gazeteciler ve Sizi Çok Seviyoruz “  yazıyordu. Bu arada gazeteciler bir sürpriz daha hazırlamışlardı. Kırmızı beyaz çiçeklerden oluşan bir buket İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt a takdim edildi. Kurt kendilerine yapılan sürpriz için Niğdeli gazetecilere teşekkür ederek;
“- Meslek hayatımda karşılaştığım çok farklı bir sürpriz di. Ömür boyu unutmayacağım. Biz gazeteci arkadaşlar neredeyse 24 saat birlikte irtibatlı olarak çalışıyoruz. Bu birlikte hazırladıkları sürpriz için teşekkür ediyorum. Bizi çok mutlu ettiniz “ dedi.
Ömer Halisdemir Meydanı’nda yapılan sürpriz çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi. 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !