Baba Özegen Topğrağa Verildi

Tarih: 2017-02-12    Okunma: 1386

Baba Özegen Topğrağa Verildi Yaklaşık bir aydır tedavi gördüğü Ankara TOBB ETÜ Hastanesinde yaşam mücadelesini kaybeden TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen’in Babası Mustafa Özegen toprağa verildi.
ÖZEGEN’in BABASI TOPRAĞA VERİLDİ
Hayrettin YENEL
NİĞDE - TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen’in Babası Mustafa Özegen toprağa verildi.  
TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen’in Babası Mustafa Özegen nefes darlığı nedeniyle yaklaşık bir aydır  TOBB ETÜ Hastanesinde tedavi görüyordu.  81 yaşındaki Mustafa Özegen, yaşam mücadelesini  kaybetti.
Niğde’nin merkeze bağlı Ovacık Köyünde oturan Mustafa Özegen için bu gün köy camisinde cenaze namazı kılındı. Ovacık aile mezarlığında  toprağa verilen Mustafa Özegen’in cenaze törenine binlerce kişi katıldı. Cenaze namazı öncesi konuşan TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen; babasının yıllarca bu dava için mücadele  ettiğini belirterek;
“ Babam benim aday olacağımı öğrendiğinde çok tepki göstermişti. Bana aynan şunu söyledi. Biz bu işi bir karşılık beklemeden yapıyoruz. Sen eğer böyle adaylık gibi bir işe kalkışırsan sana hakkımı helal etmem. Bunun üzerine hatırı sayılır bir ağabeyimiz babamla konuşup bu konuda iknan etmiş ve biz siyasete belirli noktalara müracaat etmişiz ve aday olmuşuz. Bu davaya 50 yılını vermiş bir babanın evladı olarak şunu belirtmek istiyorum.  Bu dava için çok özverili karşılık beklemeden mücadele eden bir insandı. Fakat biraz kendince sert bir üslubu vardı. Eğer sizlerden birilerinin gönlünü kırdıysa O’na hakkınızı helal edin. Diğer konuda ise bir alacağınız varsa bizlerle mutlaka irtibat kurun. “ dedi.
Cenaze namazının kılınmasının ardından Mustafa Özegen ovacık mezarlığında toprağa verildi.  Cenazede il merkezinden ve il dışından bir çok vatandaş ve bürokrat ve siyasetçi  katıldı.
TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen ve ailesi için Niğde’de Saray Düğün salonunda taziyeleri kabul ettiler. 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !