Niğde'deki Gazeteciler Kendi Filmlerini Çektiler

Tarih: 2017-01-10    Okunma: 1447

Niğde'deki Gazeteciler Kendi Filmlerini Çektiler … 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle bir tanıtım filmi çeken Niğdeli gazeteciler mesleğin kendine öz özelliklerini ve yaşamın içerisindeki gazeteciliği anlattılar.
 
NİĞDELİ GAZETECİLER KENDİ FİLMLERİNİ ÇEKTİLER
 
Hayrettin YENEL
 
NİĞDE - 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle bir tanıtım filmi çeken Niğdeli gazeteciler mesleğin kendine öz özelliklerini ve yaşamın içerisindeki gazeteciliği anlattılar.
Gazetecilerin o filmde bir sokakta hayatını kaybeden bir maktule telsiz ve telefon trafiği ile organize olup, hayatlarının en güzel dakikalarını meslek uğruna nasıl bırakıp habere koştuklarını konu ettiler. Filme Niğde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de katkı sağladılar. Niğde’de tarihi evlerin bulunduğu Cullaz Sokakta bulunan bir genç kızın yerde yattığını haber alan gazetecilerin bulundukları noktadan olay yerine gitmelerini konu alan filmde gazeteciler kendileri oynadılar.
Her şey bir telefon ve telsizden gelen anonsla başladı. Bir genç kızın cansız yattığı haberi üzerinden yola çıkıldı filmin çekimi. Ardından, muhabirler yaşamlarında her an yaşadıkları ile oyunculuklarını sergilediler. Çocuğu ile vakit geçiren bir gazetecinin haber almasının ardından olaya gitmek için hazırlığı, kuaförde saçını yaptırmak için koltukta kahvesini yudumlarken haberin gelmesi ile yarım kalan saçlar, sabah kahvaltısına tam otururken çalan bir telefonun ardından olay yerine hareket, sevgilisi ile kafe de hoş sohbete dalan bir gazetecinin o anı bile bırakıp habere koşması gazeteciliğin içerisindeki önemli anların nasıl bırakılıp mesleğe olan heyecanın o güzel dakikaların önüne geçtiği işlendi.
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !