Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü

Tarih: 2016-12-29    Okunma: 1652

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Niğde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Merkezinde görev yapan yerel ve yaygın basın temsilcileri ile bir araya gelerek kurumun faliyetleri hakkında bilgi verdi. 

Efendibey Mahallesi Sevgi Evleri toplantı salonunda gerçekleşen birliktelikte Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün faliyetleri hakkında bilgiler verildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Harun Koca,  kurumun faliyetlerinin bir çok insan tarafından bilinmediğini bu nedenle basın aracılığı ile kurumun gerçekleştirdiği bir çok faliyeti duyurmayı hedeflerdiklerini söyledi. 

Türkiye'nin ilk temeli atılan örnek projelerinden biri olan Niğde Sevig Evlerinde yapılan tanıtım toplantısına müdür yardımcısı Abdülkadir Küçük, Şube Müdürü Şadi Yıldız da katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak bir çok konuda vatandaşın hizmetinde olduklarını belirten İl Müdürü Harun Koca, bunlardan en önemlisi kimsesiz çocukların korunlası, evde bakım hizmetleri, koruyucu aile projeleri, sevgi evleri, mahalle evleri, kadın sığınma evleri, huzur evleri, engelli ve bakıma muhtaçlar için rehabilitasyon merkezleri  bunlardan başlıcaları. Bu konularda kurum olarak bir çok alanda arkadaşlarımzı faliyet gösteriyor. Bu faliyetler yanında bazı bölgelerde görülen erken evliliklerle ilgili çaışamar da yapılyıor . 

Sevgi evlerinde bulunan çocukların yaşadıkları bölgeler ve yeni Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü binasını gazetecilerle birlikte gezen İl Müdürü Harun Koca, binanın Türkiye de emsali olmayan tek bir proje olduğunu söyledi. Yaklaşık 9 milyon TL ye malolması planlanan İl Müdürlüğü binası Temmuz 2017 de hizmete girecek. 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !