Şehit Fazıl Doğruöz Gözyaşları İle Toprağa Verildi.

Tarih: 2016-11-16    Okunma: 1799

Şehit Fazıl Doğruöz Gözyaşları İle Toprağa Verildi. …. Antalya’da arazi arama taraması yaparken açılan ateş sonucu çıkan çatışmada şehit olan Niğdeli Uzman Çavuş,  Fazıl Doğruöz doğduğu yer olan baba ocağı Niğde de toprağa verildi.
 
NİĞDE ŞEHİTİNİ GÖZYAŞLARI İLE TOPRAĞA VERDİ
 
Hayrettin YENEL
NİĞDE -  …. Antalya’da arazi arama taraması yaparken açılan ateş sonucu çıkan çatışmada şehit olan Niğdeli Uzman Çavuş,  Fazıl Doğruöz doğduğu yer olan baba ocağı Niğde de toprağa verildi.
Antalya Çakırlar köyünde mevkiinde bulunan ormanlık alanda askeri ekip tarafından arama tarama yapan askeri ekibe ateş açılması sonucu şehit olan Fazıl Doğruöz Niğde Şehit Ömer Halis Demir Meydanında düzenlenen tören ve kılınan cenaze namazının ardından Şehitlikte toprağa verildi.
 
Şehit Antalya da düzenlenen askeri törenin ardından hava yolu ile Nevşehir’e getirildi. Kara yolu ile  Niğde’ye getirilen, şehit Fazıl Doğruöz için, Şehit Ömer Halisdemir Meydanında tören düzenlendi. Törene, şehidin eşi Ebru Doğruöz, 4 yaşındaki oğlu Furkan Efe, şehit kardeşleri, şehit yakınları, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Jandarma Alay Komutanı İdris Tataroğlu, Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Jandarma Genel Komutanlığı MEPS de görevli Tuğgeneral Engin Çırakoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı İdris Tataroğlu, Niğde İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Şehidin cenaze namazı öncesi şehit yakınları şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktüler.
3 kız 3 erkek toplam 6 kardeş olan şehit Fazıl  Doğruöz ailenin en küçüğü olduğu belirtildi. Şehit ailesi için ayrılan bölüme oturan şehit eşi Ebru Doğruöz fenalaşınca, sağlık ekipleri tarafından sürekli teselli edilerek sakinleştirilmeye çalışıldı. Şehidin tek çocuğu olan 4 yaşındaki oğlu Furkan Efe Doğruöz ise her şeyden habersiz şehit yakınlarının yanında babasının cenaze törenine katıldı. Tören sırasında şehit annesi Fadimana Doğruöz de fenalık geçirdi. Anne Fadinana Doğruöz sağlık ekipleri tarafından sedye ile alınarak ambulansa alındı.
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !