Ömer Halisdemir Belgesel Fragman

Tarih: 2016-10-20    Okunma: 2511

Ömer Halisdemir Belgesel Fragman … Niğde’nin kahraman şehidi Ömer Halisdemir için yapılan “ Ben  Ömer “ adlı belgesel kısa bir süre sonra Türkiye turuna çıkacak..
 
“BEN ÖMER” İLK NİĞDE’DE GÖSTERİLECEK

Hayrettin YENEL
 

NİĞDE – Niğde’nin kahraman şehidi Ömer Halisdemir için yapılan “ Ben  Ömer “ adlı belgesel kısa bir süre sonra Türkiye turuna çıkacak..
15 Temmuz gecesi özel kuvvetler komutanlığını ele geçirmeye çalışan cuntacı General Semih Terzi’yi vurarak adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran Niğde’nin kahraman şehidi Ömer Halisdemir için çekilen “ Ben Ömer “ adlı belgesel kısa bir süre sonra Tüm Türkiye’de gösterime girecek. 2 aylık bir süre içerisinde çekimleri tamamlanan belgesel darbe girişimine ilk kurşunu sıkan Niğdeli Ömer Halisdemir’in hayatını ve kahramanlığını anlatıyor. Ömer Halisdemir’i tanıyan arkadaşları, yakınları, komutanları, babası o kahramanı anlatıyor. Köyden başlayan hayatın nasıl demir yürekli bir askere dönüştüğünü özetleyen belgeselin yapımcılığını Mesut Gengeç, senaryosunu ise Bülent Günal yazdı.  Belgesel ile ilgili olarak kahramanın doğduğu şehre ve köye ekibi ile birlikte defalarca gelen Mesut Gengeç, O kahramanın hayatı ile ilgili en ince ayrıntıları belgesele yansıtmaya çalıştıklarını söyledi.
15 Temmuz gecesi, şehit olacağını bile bile Komutanı Zekai Aksakallı’nın emri üzerine Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen cuntacı generali vuran kahraman astsubay Ömer Halisdemir, yapmış olduğu görevle darbeye ilk kurşunu sıkan ve komutanlığı vatan hainlerine teslim etmeyen asker olarak tarihe geçti.
Ömer Halisdemir için büyük bir araştırma sonunda ortaya çıkan “ Ben Ömer “ adlı belgesel ile ilgili olarak konuşan yönetmen Mesut Gengeç, fragmanları sosyal medyada tıklanma rekorları kıran belgeselin tüm Türkiye’de gösterilmesi için çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “ Ömer Halisdemir ile ilgili olarak yaptığımız “ Ben Ömer “ adlı belgeselin ilk gösteriminin Ömer Halisdemir’in köyünde ve Niğde’de olmasını istiyoruz. “ dedi.  Yönetmen Gengeç, Ömer Halisdemir’in “ “Ben Ömer “ adlı belgeselinde O kahramanın şahadete ve yaptığı bu önemli göreve adım adım nasıl gittiğinin de anlatıldığını ve çok özel ayrıntıların bulunduğunu belirtti.
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !