Valilik Ömer Halisdemir'e Anma Gecesi Düzenledi.

Tarih: 2016-08-05    Okunma: 1876

Valilik Ömer Halisdemir'e Anma Gecesi Düzenledi. 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmeye çalışan darbeci general Semih Terzi’yi şehit olacağını bile bile gözünü kırpmadan vuran Niğdeli Astsubay Başçavuşun baba ocağında mevlit ve kuran tilaveti okutuldu..
 
KAHRAMANA MUHTEŞEM GECE
 
Hayrettin YENEL
 
NİĞDE - 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmeye çalışan darbeci general Semih Terzi’yi şehit olacağını bile bile gözünü kırpmadan vuran Niğdeli Astsubay Başçavuşun baba ocağında mevlit ve kuran tilaveti okutuldu.
Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyuna sıktığı ilk kurşunda dur diyen Niğdeli Astsubay Ömer Halisdemir için baba ocağında mevlit ve kuran tilaveti okutuldu. Niğde Valiliği tarafından gerçekleştirilen organizasyona Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Alay Komutanı Yarbay İdris Tataroğlu, şehidin yakınları, daire müdürleri, Çukurkuyulular ve çok sayıda vatandaş katıldı. Niğde İl Müftülüğü tarafında oluşturulan ekip tarafından şehit için kuran tilaveti, mevlüt ve salavatlar okundu. Geceye katılanlara Bor İlçe Belediye başkanlığı tarafından hazırlanan yemek ve ikramlar dağıtıldı.
Niğde’nin Bor İlçesine bağlı Çukurkuyu Kasabasında bulunan Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir için düzenlenen anma gecesinde baba Hasan Hüseyin Halisdemir de kısa bir konuşma yaptı. Baba Halisdemir ; “ Ben oğlumu bu vatana yetiştirip vermişim. O kendisini bu vatana adamış. Beni gururlandırdı. Devletim de beni gururlandırıyor. Bizi bu gece onurlandırdığınız için tüm katılanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene.. “ şeklinde konuştu.
Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu da, “ Ömer kardeşimiz, İstanbul’un fethinde Ulubatlı Hasan ne ise onun gibi bir görevi üstlendi. Vatanını korumak için şehit olacağını bile bile darbeye ilk kurşunu sıktı. Biz bundan sonra onun emanetlerine sahip çıkacağız. O’nun ismini her yerde yaşatacağız. Artık o tüm Türkiye’nin evladı. “ dedi.
Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu’da; “ Şehit Astsubay Ömer Başçavuş Halisdemir’in yaptığı kahramanlığı hepimiz biliyoruz, izliyoruz ve gördük. Bu vatan ne ihanet çeteleri gördü. Şehit kardeşimiz Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir, yaptığı kahramanlıkla bu vatana ihanet etmek isteyenlere kendisini siper etmiştir. Tarih te bunların hepsi yüce Türk Milleti tarafından tarihin dibine gömüldü. Bundan sonra da gömülmeye devam edecektir bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yapılan duaları Allah kabul etsin, Ömer kardeşimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimize acil şifalar diliyorum. Allah bir daha bu milletin başına böyle felaketler yaşatmasın diyorum. Katılımlarınızdan dolayı da herkese çok teşekkür ediyorum. “ dedi.
Tüm Türkiye’nin kahramanı olan Niğdeli Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir için, düzenlenen gece Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar tarafından yaptırılan toplu dua ile sona erdi. 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !