Gazeteci Tezcan, Darbe ve FETÖ yü Anlattı..

Tarih: 2016-08-04    Okunma: 1558

Gazeteci Tezcan, Darbe ve FETÖ yü Anlattı..

Hayrettin YENEL
NİĞDE - 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili bir çok televizyon programında FETÖ örgütünün iç yüzünü anlatan gazeteci Fatih Tezcan, İstanbul'dan önce Adana'ya ve daha sonra Niğde'ye geldi. Darbe'ye ilk kurşunu sıkan Niğdeli Demokrasi Kahramanı Ömer Halisdemir'in ailesini ve mezarını ziyaret eden Tezcan, daha sonra Niğde de demokrasi meydanına gelerek nöbet tutanlara FETÖ örgütünün nasıl bir örgüt olduğunu, darbe girişimi ve darbe gerçekleşseydi Türkiye'de neler olacağını anlattı.
Gazeteci Tezcan Niğde Demokrasi Meydanında nöbete aralıksız devam eden Niğdelilere yaptığı konuşmasında özetle şunları söyledi.
" Sizler onarın üniformalı teröristlerini inlerine sokan, onların  F16 larını maskaraya çeviren sizlersiniz. Ey Niğde kendinizle, toprağınızla, mayanızla ne kadar övünseniz azdır. Siz bu memleketten Ömer Halisdemir gibi bir kahramanı çıkardınız. Erkekler iyi bilirler O tetik 50 gram falan çeker, komutanın emir vermiş. Karşında dünyanın en meşhur münafığının generali var. Allah onun cehennemini derin kılsın. Bir grup çakal gelmiş, vatana ihanet içinde vatan satıyor.  Tetiği çektiğin anda şehit olacaksın. Ama o tetiğin çekilmesi lazım. O tetk o anda ağır basar beş ton çeker. O tetiği ancak yiğitler çekebilir. Ömer Halisdemirler çekebilir. 15 Temmuz saat 22 boğaz köprüsünden araç geçemiyor. İlk twetleri attık. Darbe var çıkın.. Silahları olanlar asla teslim etmesinler. Çünkü ben bunu Suriye de gördüm, Mısır da gördüm. Belediye başkanınız adamın dibi. Bizi davet etti. Menajerime dedim hiçbir yere gitmiyoruz. Niğde ye gidiyoruz. Ben 3 yıldır Fetullah Gülen’e bakınca ben Beşar Esadı, görüyorum, Sisi’yi görüyordum. Ben bu şerefsizden bekliyordum bunu. Ama bu bir geri zekâlılık. Recep Tayyip Erdoğan varken bu milleti yenemeyeceğini, geçemeyeceğini göremeyecek kadar geri zekâlı olduğunu bilmiyordum. Twetleri atarken resim nerde içimi aldı bir korku. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Korumasına ulaştım, yaşıyor. Dedi ki hayatta o an manen hayata döndük.
Arkadaşlar bu mesele Tayyip Erdoğan davası değil, mesele Türkiye, mesele peygamberimizin sancağının meselesidir, ümmet davasıdır. O twetler den ve cumhurbaşkanımızın davetinden sonra sokağa peygamberimizin askerleri çıktı., bu ümmet çıktı.
Mesele 15 Temmuz bir milattır. İki şeyin miladıdır. Türkiye barışının kurulduğu gündür, 15 Temmuz. Artık, Sünni yok, alevi yok, sağcı solcu yok, Atatürkçü yok, Ülkücü komünist yok, artık Türkiye var. Artık direniş var, kardeşlik var. Artık birlik beraberlik var, sarılmak var. Bunun adı Türkiye barışıdır ki. Havalimanına gidiyorum, baktım ülkücü kardeşlerim var, CHP li kardeşlerim var. Allah hepsinden razı olsun. Sevincim bir anda arttı.
Gördüğünüz ve göreceğiniz en büyük münafık, bir Türkiye barışını inşa etti.
Son bir haftada iki saldırı yaptılar. Maçka’da, amaç Kürtlere saldırtmaktı. Biri Ordu da alevi köyünün yakınında yaptılar. Alevi köyüne saldırtmak için. Şimdi daha fazla sarılmanın zamanı. Ey Niğde ey yiğitler diyarı, bu Pensilvanya’daki münafık satılmışa karşı, CIA, Mossad’a karşı, bu işin içinde İran da var kardeşlerim. Unların hepsine bir Türkiye barikatına varmışınız. Kendinizi alkışlayın, Türkiye barışını için alkışlayın.. “
Konuşmasının ardından kendisini davet eden Niğde Belediyesine geçen Fatih Tezcan, daha sonra Niğde’den ayrıldı. 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !