Niğde'de Öğretmen Servisi Kaza Yapti

Tarih: 2016-03-10    Okunma: 2327

Niğde'de Öğretmen Servisi Kaza Yapti Hayrettin YENEL
NİĞDE - Kaza Altunhisar’a bağlı Karakapı Beldesi yakınlarında bulunan Köpekderesi mevkiinde meydana geldi. Aksaray yönünden geldi belirtilen A.Ç yönetimindeki 35 AY 5059 plakalı pikap türü özel araç, Niğde'den, Karakapı Beldesine öğretmen taşıyan C.D yönetimindeki 51 HF 613 plakalı öğretmen servisi ile çarpıştı.
Kaza 07:50 sıralarında meydana geldi. Kazanın olmasının ardından 112 ‘yi arayan yoldan geçen vatandaşlar çok sayıda yaralı var ihbarı yapınca bölgeye 10 tana ambulans gönderildi.
Servis otobüsünde bulunan ve öğretmen oldukları belirtilen 11 kişiden 8 i ağır yaralı olarak Altunhisar ve Niğde Devlet Hastanelerine sevk edilerek tedavi altına alınırken, özel otoda bulunan sürücü A.Ç ve iki arkadaşı da Altunhisar Devlet Hastanesinde tedavi altına alındırlar. 
Kazanın olduğu saatlerde yola paralel olarak düşen güneş ışığı nedeniyle araçların bir anda bir birlerini görememesinden kaynakladığı sanılıyor. Öğretmen servisine çarpan sürücünün aracında ise jandarma bira şişelerinin olduğunu tespit etti.
Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı. 

 

 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !