Niğde Polisinden Çetelere Operasyon

Tarih: 2015-12-30    Okunma: 1845

Niğde Polisinden Çetelere Operasyon NİĞDE – Niğde’de Cumhuriyet savcılığının koordinasyonu ile yapılan operasyonlarda çok sayıda silah ve suç aleti ele geçirildi.
Niğde emniyet müdürlüğüne bağlı KOM şubesi ekipleri Niğde’de faaliyet gösterdiği belirtilen Silahlı Suç Örgütü Kurmak, Yönetmek ve Üye Olma suçlarını işledikleri belirtilen kişilere yönelik operasyon düzenledi. Cumhuriyet Savcılığının koordinasyonunda yürütülen operasyonlarda bu kişilerin örgüt kapsamında özellikle eğlence merkezleri ve işyerlerinden haraç toplama, kasten adam yaralama, tehdit, hakaret, işyeri kurşunlama ve silah ticareti gibi suçları işledikleri tespit edildi. Yapılan eş zamanlı operasyonalara çok sayıda polis katıldı. “HDRLK 1” kod isimli olarak gerçekleştirilen planlı operasyonlar sonucunda Niğde Merkezimizde 18, Ulukışla İlçesinde 1, Bor İlçesinde 1 ve Konya Ereğli İlçesinde 1 olmak üzere toplam 21 ayrı adreste eş zamanlı olarak yapılan aramalarda, 18 şahıs yakalandı. Kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise
7 adet ruhsatsız tabanca,
6 adet otomatik av tüfeği,
1 adet tek kırma av tüfeği,
2 adet kurusıkı tabanca,
Çok sayıda kurusıkı tabanca parçası,
Kurusıkı tabancaları gerçek tabancaya dönüştürmede kullanılan aparatlar,
3 adet sallama tabir edilen bıçak
1 adet beysbol sopası,
90 adet av tüfeği fişekleri,
21 adet MKE yapımı 9*19 mm dolu fişek ele geçirildi. 
Operasyonlarda ele geçirilen kişilerin mahkemeye sev edilmesi sonunda şüphelilerden ifadeleri alınan 11 şahıs serbest bırakıldı diğer şüphelilerdenR.Ş - M.Y -  S.Y. - G.Ö. - G.G. - H.D. - A.B isimli 7 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !