Türkiye Bilardo Şampiyonası Niğde de Yapıldı

Tarih: 2021-09-27    Okunma: 143

Türkiye Bilardo Şampiyonası Niğde de Yapıldı  
 
Hayrettin YENEL
 
NİĞDE – Türkiye Özel Bilardo Şampiyonası Niğde’de düzenlenen turnuvalarda yapıldı.
Niğde’de Özel Bilardo Kulübünün Organizasyonunda gerçekleştirilen Türkiye Özel Bilardo Şampiyonası sona erdi. Üç gündür devam eden turnuvalara Türkiye’nin 20 ilinden 100 sporcu katıldı. İlk gün elemelerinin ardından yarı final ve final karşılaşmaları yapıldı. Yapılan çekişmeli karşılaşmaların ardından finale Ufuk Kapusuz ve Lütfi Çenet kaldılar. Yapılan final karşılaşmasını 33 – 40 Lütfi Çenet kazanarak özel şampiyonanın Türkiye 1. Si oldu.
Şampiyona sonunda finallerde mücadele eden sporculara kupa ve madalyaları verildi.
Tunuvada Türkiye 2. Si olan Ufuk Kapusuz, Niğde’nin bilardoda da çok iyi bir durumda olduğunu belirterek, ileriki yıllarda daha büyük organizasyonların yapılmasının önemli olduğuna dikkat çekti.
Avrupa ve Türkiye Şampiyonu olan ve turnuvada yine Türkiye Şampiyonluğunu kazanan Lütfi Çenet de Niğde’nin bu Tür organizasyonları yapmasının gurur verici olduğunu belirterek, Her yıl yapılan turnuvalara mutlaka katıldığını söyledi.
Bilardo Niğde Temsilcisi Bülent Soyuak da, Bilardo sporunun özellikle çocukların zihinsel gelişimine önemli katkılar sağlayan bir spor olduğunu belirterek anne ve babaları çocuklarını telefon ve bilgisayar bağımlığından kurtulmaları sağlamalarında bilardo çok önemli bir spor olduğunu dile getirdi.
Turnuva sonunda şampiyonaya yönetici, hakem, sporcular birde hatıra fotoğrafı çektirerek turnuvayı sona erdirdiler.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !