BOR Huzur Evinde Yaşlılar Çocuklar Gibi Oyun Oynadılar

Tarih: 2019-11-07    Okunma: 1080

BOR Huzur Evinde Yaşlılar Çocuklar Gibi Oyun Oynadılar Hayrettin YENEL

Niğde’de bulunan Huzur  Evi sakinleri için düzenlenen “ Biri geçmişe, diğeri geleceğine bakıyor “ adlı proje kapsamında gençlerle yaşlılar muhteşem bir gün geçirdiler. 
Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlik Bor İlçesinde bulunan Huzur Evinde gerçekleştirildi.  Etkinlik gençlerin yaşlılara yaptırdıkları ısınma hareketleri ile başladı.  Geçmiş yıllarda oynanan yumurta taşıma, çelik çomak, sapanla hedef vurma  oyunlarını bir kez daha oynayan yaşlılar adeta çocukluklarına gittiler ve çocuklar gibi eğlendiler. Gençlerle birlikte step, aerobik,  dart, masa tenisi,  futbol da oynayan yaşlılar  gençlerle kaynaşıp, müzik eşliğinde Erik Dalı oynadılar.
Huzurevi Müdürü Cemil Öztürk , “ Bur organizasyonla ilgili olarak gençlik spor İl Müdürlüğüne teşekkür ediyorum: 2019 yılı yaşlıalr yılı olarak ilan edildi. Bu tür organizasyonlarla yaşlılara etkinlikler yapıyoruz. Yaşlılık ertelenemeyen ilacı olmayan herkesin yaşaması gereken bir süreç. Bu kapsamda ülkemizde de yazlılara yönelik gerçek anlamda bakım hizmetleri devam ediyor.  Oyunlar sadece gençler için değil, bu kapsamda  yaşlıların geçmişe dönük oyunlarla mutlu olduklarını gördük.  “    dedi.
Gençlik Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü, “Buradaki hedefimiz huzur evinde yaşayan insanlarımızla gençleri buluşturup, onların çocukluklarında gençliklerinde oynadıkları oyunları gençlere ve kendilerine oynatmak. Bu tür projeleri geliştirerek gerçekleştirmeye devam edeceğiz.    “ . dedi.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !