KİCK BOKS MİLLİ TAKIMI NİĞDE'DE

Tarih: 2019-10-17    Okunma: 1181

KİCK BOKS MİLLİ TAKIMI NİĞDE'DE Kick Boks Millilerinden Altın Sözü
Hayrettin YENEL
NİĞDE - Kick Boks Milli Takımı, Dünya Kick Boks Şampiyonası'nın hazırlıklarını Niğde'de sürdürüyor.
Niğde’nin Çamardı ilçesinde bulunan Demirkazık Kamp Eğitim Merkezinde 19- 21 Ekim tarihleri arasında Bosna Hersek’te yapılacak olan Dünya Şampiyonasına,  20 antrenör hazırlanan 53 sporcu, şampiyonadan madalyalarla dönerek Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan askerlere moral olmak istiyor. Antrenman öncesi asker selamı ile Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan güvenlik güçlerine selam gönderen millilerin tek hedefi  şampiyonada Türk bayrağını göndere çektirerek askerlerimize moral olmak.
Kamp hazırlık sürecinin başarılı geçtiğini ve şampiyonaya hazır olduklarını söyleyen Kick Boks Milli Takım Antrenörü Mustan Özkara ; ‘’ Bosna Hersek’te yapılacak olan Kick Boks Büyükler Dünya Şampiyonasına hazırlık kampındayız. Kampımız mükemmel gidiyor. Türkiye şuanda  zor bir süreçten geçiyor. Askerlerimiz, kahraman ordumuz cephede savaş veriyor  bizde inşallah ringlerde savaş vereceğiz. Biz ülkemizi , bayrağımızı ve gençlerimizi ve sporu seviyoruz. Bu ülkeye hizmet etmek birileri için görev olabilir ama bizler için borçtur. Ne borcumuz biter ne sevdamız .’’ dedi.
2017 yılında Macaristan’da yapılan dünya şampiyonasında dünya şampiyonu  olan Nagehan Kalyoncu;  ‘’ Allah nasip ederse Bosna Hersek’te yapılacak dünya şampiyonasında tekrar bayrağımı göklere çekeceğim.’’ dedi.
Barış Pınarı Harekatı’nda bulunan kolluk kuvvetlerine selam ileten  Kick Boks Avrupa ve Dünya Şampiyonu Nurettin Diler ise ;  ‘’2008 yılından beri  milli takım içerisinde yer almaktayım. Bosna Hersek’te yapılacak olan dünya şampiyonasında yine dünya şampiyonu olup ülkemizin bayrağını en üst seviyeye çıkarmak. Barış Pınarı Harekatı’nda bulunan tüm askerlerimize, polislerimize, kolluk kuvvetlerimize ve özel harekata buradan selamlarımızı iletiyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun inşallah bizde dünya şampiyonasında madalyaları alıp onlara biraz moral kaynağı olmayı istiyoruz. ‘ diye konuştu

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !